Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach?

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach?

Macierzyństwo to dla wielu kobiet czas radości ale również niepewności. Istnieje sporo przyczyn niechcianej ciąży. Na przykład seks w dni płodne, gwałt mogą skutkować niespodziewaną ciążą, która ma duże konsekwencje dla osoby, która nie chce dziecka. Ciąża jest zwykle niechciana przez mężczyznę, który się do niej przyczynił, choć badania pokazują, że kobiety częściej niż mężczyźni chcą usuwania ciąży.
Wiele kobiet obawia się, że nie da rady poradzić sobie z dodatkowym wymaganiom finansowym i innymi fizycznymi czy emocjonalnymi wahaniami, które towarzyszą niespodziewanej ciąży. Duża niepewność będzie prowadzić do podjęcia bardzo trudnych decyzji.

Jeśli jesteś w niechcianej ciąży, nie powinnaś się wstydzić, dlatego, że stawką jest Twoje ciało – Twoje życie. Masz pełne prawo do szczęścia z powodu ciąży lub smutku. Rób to, co dla Ciebie odpowiednie i nie pozwól nikomu mówić inaczej! Przed zabiegiem aborcji w Czechach należy wykonać przynajmniej jednej test ciążowy. Czechy od dawna są krajem pro-wyboru.

Zastanawiasz się do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach? Czytaj dalej!

Do kiedy można usunąć ciążę w Czechach?

W pełni legalne usunięcie ciąży w Czechach jest możliwe do 12 tygodnia od zapłodnienia. Usunięcie po 12 tygodniu ciąży jest możliwe w przypadku zagrożenia zdrowia i życia kobiety lub jeżeli ciąża powstała przez zabroniony czyn, np. gwałt. W początkowym trymestrze zarodek nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu. W tym czasie kobieta może zdecydować się na aborcję bez żadnych konsekwencji prawnych. Aborcja w Czechach jest wtedy legalna.

Pamiętaj! Żeby kobieta mogła dokonać aborcji w Czechach, musi być pełnoletnia. Jeżeli ma mniej niż 18 lat, będzie potrzebować odpowiednie zgody opiekunów.

Przeczytaj więcej o aborcji w Czechach – aborcja Czechy.

Kiedy którego tygodnia najlepiej zdecydować się na usunięcie ciąży?

Zabieg usunięcia ciąży w Czechach najlepiej wykonać między 6 a 12 tygodniem w klinice ginekologicznej. Eliminujemy wtedy ryzyko niepowodzenia oraz można wykluczyć ciążę pozamaciczną.

Sama decyzja kobiety o przerwaniu ciąży w czeskiej klinice jest bardzo osobista. Kobiety, które zastanawiają się nad procedurą, powinny wykonać badania i upewnić się, że tego serio chcą, zanim wybiorą jakąkolwiek decyzję. Oczywiście na każdym etapie można zrezygnować z przerwania ciąży.

Czy przerywanie ciąży jest bezpieczne?

Usuwanie ciąży to zabieg, przez który przechodzi wiele kobiet na pewnym etapie swojego życia. Jest to trudna decyzja do podjęcia, ale taka, którą należy podjąć. Kobiety od kilku lat przerywają ciąże i można śmiało stwierdzić, że z czasem zabieg ten został wypracowany do perfekcji. Dziewczyny mogą bez większych trudności usunąć ciążę, a każda klinika ginekologiczna ma w swojej kadrze pielęgniarki, które mówią w języku polskim. Ważne, aby płód został przerwana w pierwszym trymestrze, wtedy nie ma ryzyka dla następnych ciąż ani komplikacji dla matki. Aborcja w Czechach odbywa się do 12 tygodnia ciąży, a zabieg wykonywany metodą laparoskopową.

Czy po usunięciu ciąży można zajść ponownie w ciążę?

To często rozważana kwestia kobiet po przerwaniu ciąży. Warto, aby wiedzieć, że usuwanie ciąży umożliwia ponownie zajść w ciążę. Ciało kobiety po przerwaniu ciąży przejdzie pewne zmiany. Po usunięcie ciąży Twoja macica wraca do normalnego wymiaru. Wyściółka macicy również zostanie złuszczona i zacznie ponownie produkować hormony, co prowadzi do owulacji i menstruacji.

Organizm kobiety każdego miesiąca ma typowy cykl, który przygotowuje je zapłodnienia. Pozbycie się przez macicę pozostałości po usuwaniu ciąży trwa około 24 godzin, natomiast powrót cyklu miesiączkowego do normalnego stanu może potrwać nawet tydzień.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zabiegi aborcyjne mają być wykonywane w dobrze przygotowanych placówkach. Czechy są jednym z nielicznych krajów, w których można przerwać ciążę do 12 tygodnia i nie grozi nam odpowiedzialność karna. W innych krajach aborcje można wykonywać tylko w określonych przypadkach i pod pewnymi warunkami. Jeżeli zabieg usunięcia ciąży jest dopuszczony na terenie danego kraju, to musi być wykonywany tylko w dostosowanych warunkach. Aborcja farmakologiczna nie jest zalecana, ponieważ nie jest skuteczna. Nie jest to niezawodna forma usunięciu ciąży i może powodować poważne komplikacje. Każda czeska klinika ginekologiczna odradza tę metodę kobietom, które chcą usunąć ciążę.

Czy aborcja w Czechach powoduje traumę?
Zakres myśli, których można doświadczyć podczas aborcji w Czechach, jest szeroki. Decyzja o aborcji nie powinna być podejmowana z dnia na dzień, a kobieta powinna dostać sporo czasu, aby przetworzyć swoje odczucia na temat zabiegu a urodzenia dziecka. Szczególnie ważne jest, aby kobiety były świadome sprzecznych odczuć i nie czuły, że muszą ukrywać swoje uczucia lub udawać, że nic im nie jest, jeśli tak nie jest. Rozmowa z osobą, kto zrozumie, przez co przechodzisz, może pomóc ci uporządkować myśli i iść dalej.

Badacze z University of Pittsburgh zbadali długofalowy wpływ aborcji na kobiety. Odkryli, że z początku mogą one być bardziej smutne, nawet jeśli kobieta uważa, że postąpiła właściwie. Z czasem jednak te emocje słabną. Ludzie, którzy opowiadają się za życiem, często twierdzą, że kobiety po dokonaniu aborcji, doświadczają emocjonalnej traumy i żalu. Jednak nie zawsze tak jest. Niektóre kobiety odczuwają ulgę po przerwaniu ciąży, podczas gdy inne mogą odczuwać smutek lub poczucie winy. Emocjonalne żniwo aborcji zależy od indywidualnej kobiety i może być trudne do przewidzenia.Nie ma jednego sposobu postrzegania aborcji; to od każdej osoby zależy, jak chce odczuwać doświadczenie i jakie emocje chce nadać priorytetowo.

Spis treści

Ostatnie wpisy