Podstawowe prawa kobiety...

o aborcji słów kilka

Czasami los decyduje za Nas, czasami nieświadomie zdarzają się rzeczy, których w danym czasie nie planowałyśmy, czasami zawodzą środki, dzięki którym wstrzymywałaś się od pewnego etapu w życiu, czasami kobiety są dotkliwie krzywdzone.. 

Możliwe, że znalazłaś się w którejś z tych sytuacji albo jesteś ciekawa tematu jakim jest aborcja. Daliśmy sobie za zadanie uświadamianie kobiet odnośnie bezpiecznej aborcji, co do której legalnie powinny mieć prawo. Niestety w Polsce tak nie jest. Zakaz aborcji pogarsza dramatycznie jakość zabiegów, nie zmniejszając ich liczby. Kobiety, które zdecydowały się na przerwanie ciąży, robią to bez względu na zakazy oraz ryzyko trwałego okaleczenia czy utraty życia. Wedle danych organizacji pozarządowych, w Polsce przeprowadza się od 80 do 200 tysięcy zabiegów rocznie. W Rumunii, w której w latach 1966-1990 obowiązywał bezwzględny zakaz przerywania ciąży, liczba przerwań ciąży była najwyższa w Europie, 37 razy wyższa niż w Holandii, gdzie aborcja jest legalna.

Fakt: Na świecie co 7 minut umiera kobieta z powodu niefachowych prób przerwania ciąży.

Jednym z powodów nieudanych prób aborcji jest działanie na własną rękę poprzez metody farmakologiczne, czyli tabletki poronne. Kobiety często zachęcane chwytliwymi opisami decydują się na zakup tabletek przez Internet "od zaufanego lekarza" lub "prosto z USA". Efektem tego są niechciane komplikacje i brak pewności co do skuteczności tej metody.

Zdecydowanie najlepszą opcją jest poddanie się zabiegowi w profesjonalnej klinice. Jak już wiadomo w Polsce nie jest to dozwolone. Na Słowacji gdzie aborcja jest całkowicie legalna do 12 tygodnia ciąży, nie należy się obawiać żadnych konsekwencji prawnych. Po przekroczeniu granicy, organy urzędujące w naszym państwie nie mają nic do tego w jakim celu wyjechałaś poza granice.

aborcja
usuwanie ciąży poza polska
zabiegi aborcyjne