Arthrotec na poronienie

Arthrotec to lekarstwo stosowane w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Substancja czynna jest także zalecana dla osób które mają konieczność profilaktyki owrzodzenia żołądka przez stosowania leków z grupy nlpz. Tabletki Arthrotec te zawierają substancję czynną – Misoprostol, której stosowanie u kobiet w ciąży powoduje poronienie.

Gdzie kupić arthrotec bez recepty?

Tabletki poronne Arthrotec bez recepty są możliwe do kupienia tylko na czarnym rynku, co bardzo łatwo daje do zrozumienia, że w większości przypadków są one po prostu niedziałające lub powodują wiele komplikacji zdrowotnych, ponieważ największym problemem jest drugi składnik Arthrotecu – sól sodowa diklofenaku, która podawana w większych dawkach niż zalecane jest niebezpieczna dla zdrowia. Mało kto wie, że tabletki poronne są sprowadzane z zagranicy – głównie z Turcji oraz Indii.

Arthrotec - cena

Na czarnym rynku paczka tabletek wczesnoporonnych Arthrotec kosztuje nawet 500 zł! Co jest ogromną kwotą w porównaniu do tego, ile kosztuje Arthrotec w aptece, ponieważ to zaledwie 25 zł.

Tabletki na poronienie Arthtrotec - kiedy zacznie działać?

Często lek arthrotec jest reklamowany jako tabletka poronna. Coraz więcej dziewczyn zostaje wprowadzonych w błąd, ponieważ przy pomocy tego leku nie usuniemy ciąży. Lek ten wywołuje tylko skurcze macicy. Dopiero połączenie mifepristonu oraz arthrotecu może usunąć ciąże. Mifepriston zabije zarodek, a sam arthrotec się go pozbywa. Oczywiście, to możliwe tylko do max 5 tygodnia, potem bezpieczna dawka mifepristonu jest za słaba. Jeżeli znajdziesz zalecenia usuwania ciąży po 6 tygodniu – możesz mieć pewność, że trafiłaś na oszustów. Żadna medyczna instytucja, nie rekomenduje aborcji farmakologicznej, na tym etapie, ponieważ jest bardzo niebezpieczna.

Niestety, nawet takie połączenie może nie usunąć ciąży – dlaczego? Ponieważ w Internecie jest pełno oszustów, którzy sprowadzają podrobione leki. Kupując zestaw poronny możesz otrzymać podrobiony mifepriston (ponieważ jest droższy). Natomiast zamiast arthrotecu – tabletki przeczyszczające lub placebo. Na pewno nie zalecamy kupna tabletek przez Internet ponieważ w 90% przypadkach nie zadziałają.

Ważne!

Skuteczne usuwanie ciąży jest możliwe tylko do 4 tygodnia. Jeżeli zażyjesz leki poronne powyżej 20 tygodnia ciąży – możesz urodzić żywe dziecko. Dlaczego? Powyżej 18 tygodnia ciąży zarodek jest zdolny do życia poza macicą.

Przebieg poronienia przy pomocy leku arthrotec

Jeżeli ciąża trwa krócej niż 4 tygodnie, są szanse (małe, ale są) by usunąć ciąże przy użyciu oryginalnego zestawu poronnego. 

Arthrotec dawkowanie - dopochwowo czy doustnie?

W czasie stosowania leku arthrotec zalecamy stosowanie ich doustnie, są mniejsze szanse na wykrycie ich przez lekarza.
Bazową dawką jest ok. 12 tabletek samego Arthrotecu. Co trzy godziny spożywamy 4 tabletki – arthrotec forte wkładamy pomiędzy dziąsło a policzek. Już po pierwszej dawce występuje krwawienia oraz zawroty głowy. Podczas poronienia mogą wystąpić dreszcze oraz gorączka. Jednak to objawy podobne jak przy grypie. Prawdziwym niebezpieczeństwem jest krwotok wewnętrzny. Jak go rozpoznać? Charakterystycznym objawem jest nagła bladość skóry, ledwo wyczuwalne tętno oraz mroczki przed oczami. Jeżeli nie zareagujemy w porę – tracimy przytomność, a krwotok wewnętrzny postępuje. Podczas aborcji domowej trudno go zdiagnozować. Większość dolegliwości to naturalne skutki uboczne aborcji.
Do działań niepożądanych należy: uszkodzenie błony śluzowej, infekcje dróg rodnych oraz zespół Ashermana.
Arthrotec wywołuje bardzo silne skurcze macicy. To główna przyczyna nieskuteczności tabletek poronnych. Kobiety, ból po spożyciu arthrotecu, porównują do tego odczuwanego podczas porodu. Niestety, nie są w stanie przyjąć dodatkowej dawki leku, która zwiększyłaby szansę na usunięcie ciąży. Efekt? Płód zostaje uszkodzony, ale wciąż jest w macicy. Musimy udać się do ginekologa, który wykona łyżeczkowanie macicy.

Ważne!

Aborcja farmakologiczna jest bardzo niebezpieczna. Nigdy nie możemy przewidzieć, jak organizm zareaguje na nieznane leki. Do najbliższego szpitala powinnaś mieć mniej niż 30 minut drogi autem. Powinna być przy Tobie lub pod telefonem bliska osoba.

Jak rozpoznać poronienie? Co zrobić gdy arthrotec nie zadziała?

Jeżeli usuwałaś ciążę przy pomocy arthrotecu – działanie może się przedłużyć nawet do 2 dni. W tym czasie występuje krwawienie o różnym natężeniu. Warto mieć przy sobie zestaw podpasek (tampony odpadają).
Jakie są przyczyny i objawy nieudanej aborcji farmakologicznej? Pierwszą przyczyną jest spożycie za małej dawki leku. To dość częsty scenariusz – ból brzucha i skurcze są zbyt silne, aby zażyć kolejną (konieczną do usunięcia ciąży) dawkę leku. Statystycznie potrzebujesz 12- 14 tabletek, a po 6 skurcze brzucha są porównywane do bólu porodowego. Jeżeli spożyłaś mniej niż 12 – prawdopodobnie nie usunęłaś ciąży. Co jeszcze powinno budzić nasz niepokój?
Silny zapach z pochwy, porównywany do gnijącego mięsa. Dodatkowo po naciśnięciu na podbrzusze odczuwasz ból? To oznak, że w macicy zostały resztki zarodka. Musisz szybko udać się do przychodni oraz lekarza w celu opróżnienia jamy macicy.
Poronienie zupełne łatwo rozpoznać – cały zarodek zostaje wydalony na zewnątrz, wykonaj test ciążowy po 5 dniach.

"Zażyłam arthrotec i urodziłam" - czy opinie o słabym działaniu Arthrotecu są prawdziwe?

Niestety, niska opinia Arthrotecu ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i wykreowała się ona przez wiele czynników. Oryginalne tabletki poronne Arthrotecu mają prawo zadziałać tylko na początku ciąży (do około 4 tygodnia) i to jest jeden z dwóch najważniejszych czynników, które doprowadzają do niskiej opinii. Drugim czynnikiem jest oczywiście oryginalność samych tabletek, ponieważ w większości przypadków zostają one pozyskane bez recepty na czarnym rynku.

Arthrotec - skutki uboczne

Przewód pokarmowy:

zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: biegunka, bóle brzucha, wymioty, nudności, wzdęcia, owrzodzenia (żołądka, dwunastnicy, jelit), krwawienie z przewodu pokarmowego (smoliste stolce, niedokrwistość), zapalenie przewodu pokarmowego, zapalenie przełyku, zapalenie trzustki. W pojedynczych przypadkach może spowodować zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub choroby Leśniowskiego i Crohna, a także niespecyficzne krwotoczne zapalenie okrężnicy.

Nerki:

ostra niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, krwiomocz, białkomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, martwica brodawek nerkowych.

Skóra:

pęcherzowe zapalenie skóry, uczuleniowe reakcje skórne, osutka, pokrzywka, rzadko wielopostaciowy rumień wysiękowy, plamica, zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella, erytrodermia, wypadanie włosów.

Pozostałe:

Ponadto bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, rozdrażnienie, depresja, zaburzenia snu, zatrzymanie płynów, obrzęki, parestezje, zaburzenia równowagi, nadmierne krwawienie miesiączkowe, zaburzeniami czynności wątroby, zapalenie żołądka. Brak antidotum i leczenia swoistego.
Działania uboczne związane z zażyciem innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Jak usunąć ciąże bezpiecznie?

Niestety, nie ma możliwości na bezpieczne i legalne usuwanie ciąży w Polsce.
Według nas, tabletki nie są skutecznym sposobem by wywoływać poronienie, dodatkowo powodują szereg nieodwracalnych działań niepożądanych w tym po prostu potwornego bólu, a działanie leków przeciwbólowych nic nie daje. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Chociaż pośpiech w takich decyzjach nie jest wskazany – czas działa na Twoją niekorzyść.
Najlepszym sposobem usunięcia niechcianej ciąży jest zabieg w klinice aborcyjnej.
Dzwonisz do Kliniki na Słowacji lub na terenie Czech – tam zabieg, jest jak każdy inny. A co najważniejsze dla Twojego bezpieczeństwa i spokoju – legalny. Nie musisz martwić się transportem, kosztem dojazdu czy przygotowaniem auta do jazdy poza Polską. Większość klinik zapewnia dojazd z głównych miast w Polsce.

Koszt zabiegu aborcji waha się między 1600 – 2.100 zł (w zależności od kliniki).

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, kobieta jest świadoma i przytomna, ale nic nie czuje.
40% wszystkich klientek klinik to Polki. Nie musisz obawiać się o kontakt z personelem – biegle mówią w języku polskim.
Po zabiegu możesz zostać w Klinice tak długo, jak potrzebujesz.

Spis treści

Arthrotec - gdzie kupić, cena i dawkowanie