Aborcja Farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna

Jedna z metod aborcji, która również często nazywana jest domową (dlatego, że wiele kobiet decyduje się na wykonanie w domu). Aborcja farmakologiczna (ang. medical abortion) to bardzo często groźny sposób przerwania ciąży. Już teraz poznaj skuteczność, skutki uboczne i jakie środki są do aborcji farmakologicznej stosowane.

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Zastanawiasz się, czy aborcja farmakologiczna w Polsce jest zgodna z prawem? Aktualnie wszystkie formy usuwania ciąży są całkowicie zakazane. Warto dodać, że, obecnie nie ma możliwości zamówienia odpowiednich pigułek do prawidłowego przeprowadzenia tej metody usuwania ciąży. Zasięgnięcie porady lekarza i prośba o receptę również nie przyniesie pozytywnego rezultatu. Jedyną, ale skrajnie nieodpowiedzialną możliwością jest zakup przez internet. Niestety, ale jest to miejsce, które czeka na naiwne kobiety, które desperacko szukają tanich tabletek wymaganych do aborcji farmakologicznej. W znacznej części przypadków zamówione tabletki są witaminami, podróbkami, czy innymi substytutami. Prosimy o kierowanie się zdrowym rozsądkiem!

Skuteczność aborcji farmakologicznej

Czas trwania ciąży jest kluczowy w ocenie skuteczności tej metody aborcji. Najwyższy procent skuteczności istnieje w początkowych 6 tygodniach. Po upływie tego czasu, spada praktycznie do 0%. Duży od setek kobiet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i zamawia tabletki online, skutkuje to oszukaniem przez osoby, którym zależy tylko na masowym zysku. Skuteczność aborcji farmakologicznej jest niejasna i nawet przeprowadzenie jej w początkowych tygodniach ciąży, nigdy nie uzyskamy 100% skuteczności. Nie ma również pewności odnośnie bezpieczeństwa wykonywanego zabiegu aborcji domowej.

Powikłania po aborcji farmakologicznej

Najczęściej pojawiające się powikłania po aborcji farmakologicznej to zdecydowanie:

  • Silne stany lękowe
  • Bolesne skurcze mięśni brzucha
  • Krwawienie i możliwe plamienia
  • Problemy ze snem
  • Kłopoty w ponownym zajściu w ciążę
  • Biegunkę

Przebieg aborcji farmakologicznej

Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana (zazwyczaj) dwuetapowo. W celu jej wykonania stosuje się pigułek, które nie są do tego przeznaczone. Cały zabieg aborcji farmakologicznej może potrwać nawet kilka dni, w trakcie którego można odczuwać silny ból i dostać silnego krwawienia. Zdarzają się sytuacje, że kobieta nie czuje się na siłach aby ukończyć zabieg i wymaga wizyty w szpitalu.

Alternatywa dla aborcji farmakologicznej

Jeśli szukasz pomocy w usunięciu ciąży, nie wybieraj aborcji farmakologicznej. Postaw na bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg w profesjonalnej klinice ginekologicznej, znajdziesz ją za granicą, w Czechach. Miej na uwadze, że życie jest tylko jedno i nie powinno się podejmować zbędnego ryzyka. Zabieg w naszej klinice jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym w kilka minut – pacjentka nic nie odczuwa. Warto zadzwonić i spytać jeśli pojawią się dodatkowe pytania.

Jestem po aborcji farmakologicznej

Wiele młodych kobiet znajduje się w okoliczności, w której dopuściły się usunięcia ciąży metodą farmakologiczną. W tym momencie pojawia się nurtujące, czy wszystko przebiegło prawidłowo, czy nie dojdzie do poważnych skutków ubocznych, czy przyszła ciąża będzie osiągalna. Aborcja farmakologiczna nie daje 100% skuteczności ani bezpieczeństwa. Należy wziąć to pod uwagę wybierając ten rodzaj aborcji.

Do kiedy można wykonać aborcję farmakologiczną?

Znaczna część stron pisze, że aborcja farmakologiczna jest możliwa nawet do 3 miesiąca ciąży. Prawda jest jednak całkowicie odmienna. W początkowych tygodniach (do 6) skuteczność jest niewielka, ale znajdą się szanse na powodzenie przeprowadzanego zabiegu. Po tym okresie ciąży szanse na powodzenie metody farmakologicznej drastycznie spada i wręcz jest na poziomie 0! Strony, które czerpią profity ze sprzedaży tabletek umyślnie wydłużają czas możliwej aborcji, tylko po to, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od kobiet w potrzebie.

Aborcja farmakologiczna cena

Cena aborcji farmakologicznej zazwyczaj rozpoczyna się od kilkuset złotych, jednak może się skończyć na tysiącach. Zależne od ilości prób, nie ma pewności, że usuwanie ciąży się uda za pierwszym razem.

Czy po aborcji farmakologicznej można ponownie zajść w ciążę?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Każdy organizm kobiety jest inny i może inaczej zareagować na tabletki wymagane do aborcji. Znaczny odsetek kobiet po metodzie farmakologicznej nie może lub ma problemy z powtórnym zajściem w ciążę. Warto wziąć to pod uwagę i jeśli planujesz przyszłe macierzyństwo – wybierz profesjonalną klinikę ginekologiczną – aborcja Czechy

Spis treści

Ostatnie wpisy