Jak usunąć ciążę?

Temat aborcji i praw kobiet w ostatnich miesiącach to dominujący wątek w prasie i telewizji. Zmiana w polskim prawie poruszyła miliony ludzi, kiedy usłyszeli o zaostrzonym zakazie aborcji. Kobiety wyszły na ulice walczyć o swoje prawa, wspierane przez mężczyzn. Niestety ta sytuacja stwarza doskonałe podłoże dla podziemia aborcyjnego. Kobiety w potrzebie zastanawiają się jak usunąć ciążę. Nie trudno jest znaleźć kontakt do specjalisty, który oferuje pomoc „tanio i szybko”, a nawet jeszcze z dojazdem do domu. Drugim, poważnym zagrożeniem to aborcja farmakologiczna. Bardzo prosta i bardzo łatwo dostępna. W internecie aż roi się od tabletek wczesnoporonnych, które kuszą zdesperowane kobiety do podjęcia tak nieprzemyślanego kroku, który może pociągnąć za sobą bardzo poważne konsekwencje. Komplikacje mogą być tak rozległe, że potrzebna będzie interwencja lekarza i wizyta w szpitalu.

Dlatego rozsądniejszym krokiem jest wybór kliniki, która przeprowadza aborcję medyczną i to w 100% legalną. W profesjonalnych, sterylnych warunkach przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy.

W jakich krajach aborcja jest legalna?

I w wielu innych. Różnią się tylko powody uznania aborcji. Są państwa, które w każdym przypadku przeprowadzą usunięcie ciąży, niektóre wyłącznie, jeżeli ciąża zagraża zdrowiu psychicznemu lub fizycznemu kobiety, z powodu gwałtu, związków kazirodczych lub kiedy płód jest ciężko uszkodzony. Według ONZ legalna aborcja nie zwiększyła liczby kobiet, które zdecydowały się na przerwanie ciąży, lecz istotnie zmniejszyła ilość powikłań po zabiegach dokonanych nielegalnie.

O czym pamiętać należy przed wyjazdem

Umawiając się na zabieg powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy aby wszystko odbyło się szybko sprawnie i bez dodatkowych kłopotów.

1.  Wybierajmy państwa, gdzie aborcja jest legalna.

2.  Wybierajmy sprawdzone kliniki.

3.  Jeśli klinika nie podaje telefonu i nie ma dobrego kontaktu oznacza to z reguły, że coś jest nie tak.

4.  Jeśli nie ma stałego kontaktu tylko np. mail lub na zasadzie, że klinika oddzwoni a rozmowa przebiega w sposób nietypowy albo otrzymujemy inne numery, na które mamy dzwonić to nie warto zawracać sobie głowy. W normalnych klinikach rozmowa przebiega jak podczas rejestracji - konkretnie i rzeczowo.

zabieg aborcyjny