Aborcja Słowacja

Nasz bliski sąsiad ma o wiele bardziej liberalne podejście do tematu usuwania ciąży. Nie ma przeszkód prawnych, aby przeprowadzić aborcję na Słowacji poza ograniczeniem czasowym (zabieg przeprowadzany jest do 12. tygodnia ciąży). Wystarczy umówić się na wyznaczony termin i przyjechać w wyznaczonym dniu. Bez zaświadczeń lub jakichkolwiek wyników badań. Wszystko zostaje wykonane na miejscu, tak aby zapewnić pacjentce jak najwięcej dyskrecji oraz dodatkowego stresu.

W placówce wykonującej zabieg, są wszystkie niezbędne urządzenia oraz wyposażenie, tak aby wszystko przebiegło bez obaw oraz na najwyższym poziomie. Pacjentka jest pod opieką profesjonalnego personelu, który ma za zadanie pomóc przejść kobiecie cały zabieg aborcyjny w jak największym komforcie psychicznym oraz fizycznym.

Aborcja Słowacja – ceny

Dlaczego kobiety decydują się na przeprowadzenie aborcji za granicą? Najczęściej wybierane są Czechy i Słowacja do przeprowadzenia tego typu zabiegów. Ceny są znacznie mniejsze(czasami nawet o połowę!) niż w Polsce lub u naszych zachodnich sąsiadów, a wyjazd kojarzy nam się z o wiele większą dyskrecją. Kobiety wtydzą się iść po pomoc do polskich klinik w obawie o spotkanie znajomej/ znajomego, który może dowiedzieć się o planowanej aborcji lub w obawie, że lekarz, pielęgniarka lub recepcjonistka okaże się znajomym Twojego znajomego. Te dwa aspekty są największymi zaletami wyjazdu w celu przeprowadzenia aborcji.

Cena usunięcia ciąży na Słowacji metodą próżniową to 390 euro (1800 zł) w znieczuleniu ogólnym.

Przygotowanie do zabiegu usunięcia ciąży

Zabieg przeprowadzany jest na czczo.

5 godzin przed wyznaczoną godziną konsultacji należy zjeść lekki posiłek.

3 godziny przed wyznaczoną godziną konsultacji przed zabiegiem można wypić wyłącznie szklankę wody niegazowanej.

Należy przywieźć ze sobą aktualne wyniki morfologii i czas protrombinowy + INR.

Należy surowo przestrzegać tych zaleceń.

Kobiety z grupą krwi Rh, potrzebują wypisu z dokumentu z potwierdzeniem grupy krwi. W przypadku ujemnej grupy krwi może się okazać, że będzie konieczny dodatkowy zastrzyk z immunoglobuliną (koszt 60 euro lub 250 zł).

W dniu przyjazdu do kliniki na Słowacji, aby przeprowadzić zabieg aborcyjny bardzo prosimy o zaopatrzenie się w: klapki, długą koszulkę (do połowy ud), dużą podpaskę, ręcznik, wodę niegazowaną, coś lekkiego do jedzenia oraz o depilację miejsc bikini.

Słowacka klinika ginekologiczna jest bardzo dobrze wyposażona zarówno pod względem merytorycznym jak i sprzętowym.

Zalety aborcji na Słowacji lub w Czechach.

  • aborcja na terenie Czech i Słowacji jest zupełnie legalna do 12. tygodnia ciąży (bez odpowiedzialności karnej),
  • niepełnoletnie pacjentki muszą przyjechać z rodzicem lub prawnym opiekunem,
  • zapewniamy pełną dyskrecję
  • niewypytujemy o powody decyzji o usunięciu ciąży,
  • nieprzyjmujemy nieumowionych wcześniej pacjentek,
  • powrót do domu tego samego dnia.
  • Oferujemy transport do kliniki.

Słowacja jest znanym i popularnym kierunkiem turystyki aborcyjnej polek. W ostatnich miesiącach po zmianie rządu coraz częściej mówi się o ograniczeniu turystyki aborcyjnej i nielegalności tego zabiegu dla obywatelek innych krajów. Na razie jeszcze funkcjonują dwie kliniki, które cały czas przyjmują pacjentki z Polski.

Zalety aborcji na Słowacji:

  1. Brak barier komunikacyjnych
  2. Dobra cena
  3. Odpowiednio wyposażone kliniki

Pytania i odpowiedzi o Aborcji na Słowacji

metody aborcji: aborcja farmakologiczna czy mechaniczna?

Aborcja farmakologiczna jest dostępniejsza. W Sieci pojawia się wiele ogłoszeń osób, które chcą sprzedać tabletki wczesnoporonne. Kobiety w potrzebie i przed strachem związanym z wizytą lekarską lub brakiem pieniędzy na przeprowadzenie w klinice decydują się na taki krok. Przyjmują tabletki niewiadomego pochodzenia, które jako efekt uboczny mają spowodować usunięcie ciąży, zapominają przy tym o zdrowym rozsądku oraz własnym bezpieczeństwie.

Dlaczego usunięcie ciąży w Polsce jest niebezpieczne?

Głównym argumentem, który pojawia się także w innych krajach, gdzie zabiegów aborcyjnych jest równie zakazane, to brak odpowiedniej kadry, czy przynajmniej anestezjologa. Niestety, takie zabiegi, które są wykonywane nielegalnie przeprowadzane są w domach lekarzy, przy asyście zaledwie zaufanej pielęgniarki. Chęć dodatkowego zarobku do standardowej wypłaty jest niestety czasem większa niż zdrowy rozsądek, co później może skutkować problemami nie tylko prawnymi.

Gdzie można legalnie usunąć ciążę?

W Europie jest wiele krajów, które umożliwiają wykonanie zabiegu w sposób legalny, dając gwarancję profesjonalnego podejścia kompetentną kadrę. Najbliższe to: Austria, Holandia, Niemcy, Czechy oraz Słowacja.
Zabiegi u zachodnich sąsiadów zwykle kosztują dużo więcej, dlatego według informacji, jakie znajdują się na stronach internetowych większość Polek wybiera głównie Słowację i Czechy.

Co to jest turystyka aborcyjna?

To obecnie bardzo popularne hasło. Polki jak i mieszkańcy innych krajów, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo restrykcyjne decydują się na właśnie takie rozwiązanie, z uwagi na większe bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Według informacji zamieszczanych na stronach klinik aborcyjnych oraz forach internetowych co kilka dni organizowane są tego typu wyjazdy.

Ile trwa zabieg usunięcia ciąży?

Większość klinik to kliniki jednodniowe, zatem cały zabieg trwa maksymalnie kilka godzin. Po zachodniej stronie pobyt może wydłużyć się nawet do kilku dni, a w przypadku Holandii należy liczyć się również z dłuższym czasem dotarcia oraz powrotu.

Jaka substancja wywołuje poronienie?

Najczęściej stosowaną według informacji z Internetu jest mizoprostol, który występuje w lekarstwach leczących choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów lub profilaktyce leczenia wrzodów żołądka.

Czy usunięcie ciąży jest bezpieczne?
Żaden zabieg, nawet najprostszy, nie daje 100%-towej gwarancji powodzenia. Jednak w Internecie brakuje wiadomości o zgonie pacjentki, która zdecydowała się usunąć ciążę (w oficjalnej klinice). Wiele wzmianek i postów na forach informuje jednak o powikłaniach przy stosowaniu środków farmakologicznych we własnym zakresie.

Ile kosztuje aborcja?

Koszty usunięcia ciąży są różne, zwykle oscylują w granicach 1600-3400 zł w zależności od kraju, gdzie zabieg zostanie wykonywany oraz samej kliniki.

Czy po usunięciu ciąży można zajść w następną?

Po zabiegu obowiązuje okres rekonwalescencji, natomiast później skutki uboczne prawdopodobnie nie występują.

Co lepsze usunięcie ciąży w klinice, czy tabletkami?

Generalnie najlepszym byłoby właściwe zabezpieczenie, by do podobnej sytuacji nie dopuścić. Jednak, gdy znajdujemy się już przed takim wyborem prawdopodobnie bezpieczniejszym będzie usunięcie ciąży w klinice.

Aborcja na Słowacji w porównaniu z innymi krajami.

Większość Polek wybiera wyjazd na Słowację, ponieważ według informacji zamieszczonych na forach internetowych, tam stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Wyszkolona kadra w zestawieniu z liberalnym prawem aborcyjnym pozwala przeprowadzić zabieg maksymalnie bezpiecznie.

Najlepsze kliniki aborcyjne na Słowacji.

Na Słowacji są dwie kliniki specjalizujące się w usuwaniu ciąży wybór to zawsze indywidualna decyzja każdego człowieka. Na forach internetowych zdania są mocno podzielone.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę?

Maksymalnie do 12-tego tygodnia ciąży lekarz może podjąć się usunięcia ciąży, późniejsze zabiegi są stanowczo zakazane.

aborcja słowacja
aborcja słowacja
aborcja słowacja