Aborcja Słowacja

Dlaczego kobiety decydują się na przeprowadzenie aborcji za granicą? Do najczęściej wybieranych należy aborcja na Słowacji do przeprowadzenia tego typu zabiegów. Ceny są znacznie mniejsze (czasami nawet o połowę!) niż w Polsce lub u naszych zachodnich sąsiadów, a wyjazd kojarzy nam się z dyskrecją również po opuszczeniu kliniki. Te dwa aspekty są największymi zaletami wyjazdu w celu usunięcia ciąży. Terminacja ciąży na Słowacji również jest możliwa oraz ryzyko niepowodzenia jest znacznie niższe. Czasem kobiety obawiają się o komunikację – zupełnie niepotrzebnie ponieważ doświadczony personel i konsultanci mówią w języku polskim.

Cena usuwania ciąży na Słowacji

Koszt aborcji na Słowacji to 390 euro (1900 zł), Zabieg usuwania ciąży przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Każda klinika ginekologiczna ma swój cennik, warto zadzwonić przed wizytą. Konsultantki mówią w języku polskim oraz udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Przygotowanie do zabiegu usuwania ciąży na Słowacji

 • Sam zabieg aborcji przeprowadzany jest na czczo.
 • 5- 6 godzin przed wyznaczoną godziną zabiegu należy zjeść lekki posiłek.
 • 3 godziny przed wyznaczoną godziną zabiegu aborcji można wypić pół szklanki wody
 • Należy przywieźć ze sobą aktualne wyniki morfologii i czas protrombinowy + INR
 • Należy mieć stwierdzoną ciążę – najlepiej wykonać przynajmniej dwa testy ciążowe
 • Dziewczyny poniżej 18 roku życia muszą być ze swoim opiekunem prawnym.

Pobyt trwa kilka godzin, jednakże można pobyt w klinice przedłużyć. Aborcja na Słowacji w jednej z klinik ginekologicznych umożliwia zostanie na noc.

Należy surowo przestrzegać tych zaleceń.

W przypadku ujemnej grupy krwi usuwanie ciąży na Słowacji w klinice będzie poprzedzone dodatkowym zastrzykiem z immunoglobuliną.

W dniu przyjazdu do kliniki na Słowacji, aby przeprowadzić zabieg aborcyjny należy zaopatrzyć się w: klapki, długą koszulkę (do połowy ud), dużą podpaskę, ręcznik, wodę niegazowaną, coś lekkiego do jedzenia oraz o depilację miejsc bikini.

Aborcja na Słowacji - ważne informacje

 • Aborcja Czechy i Słowacji jest zupełnie legalna do 12 tygodnia ciąży (kobieta nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej),
 • niepełnoletnie pacjentki muszą przyjechać z rodzicem lub prawnym opiekunem,
 • kliniki zapewniają pełną dyskrecję
 • nie wypytuje my o powody decyzji o usunięciu ciąży,
 • powrót do domu tego samego dnia.

Aborcja Słowacja - zalety

 1. Brak barier komunikacyjnych
 2. Dobra cena
 3. Odpowiednio wyposażone kliniki

Sprawdzona i polecana klinika na Słowacji która od wielu lat przyjmuje pacjentki z Polski to: https://www.klinika-ginekologiczna.com/

Inne kraje, w których oferowany jest zabieg usuwania ciąży: Aborcja Czechy, Austria, Niemcy, Holandia.

Klinika ginekologiczna Słowacja

W placówce wykonującej zabieg, są wszystkie niezbędne urządzenia oraz wyposażenie, tak aby wszystko przebiegło bez obaw oraz na najwyższym poziomie. Pacjentka jest pod opieką profesjonalnego personelu, który ma za zadanie pomóc przejść kobiecie cały zabieg aborcyjny w jak największym komforcie psychicznym oraz fizycznym. Każda z pacjentek ma wybór w znieczuleniu, a mianowicie może zdecydować się na znieczulenie miejscowe lub analgosedacyjne, czyli tzw. lekką narkozę. Jeśli pacjentka wybiera zabieg w znieczuleniu ogólnym to przez następne 24 godziny nie może prowadzić pojazdu. 

Turystyka aborcyjna jest coraz bardziej popularniejsza dzięki wzorowym opiniom klinik aborcyjnych na terenie Słowacji . W ostatnich miesiącach po zmianie rządu coraz częściej mówi się o ograniczeniu turystyki aborcyjnej i nielegalności tego zabiegu dla obywateli innych krajów. Na razie jeszcze funkcjonują dwie kliniki, które cały czas przyjmują pacjentki z Polski zdecydowanych na usuwanie ciąży na Słowacji bez podawania jakichkolwiek powodów

Najczęściej zadawane pytania

Metody aborcji: aborcja farmakologiczna czy metodą próżniową na Słowacji?
Aborcja przy pomocy tabletek jest dostępniejsza. W Sieci pojawia się wiele ogłoszeń osób, które chcą sprzedać tabletki wczesnoporonne. Kobiety w potrzebie i przed strachem związanym z wizytą lekarską lub brakiem pieniędzy na przeprowadzenie w klinice decydują się na taki krok. Przyjmują tabletki niewiadomego pochodzenia, które jako efekt uboczny mają spowodować usunięcie ciąży, zapominają przy tym o zdrowym rozsądku oraz własnym bezpieczeństwie. Zdecydowanie jednak, aborcja mechaniczna, czyli aborcja metodą próżniową jest najbardziej skuteczną metodą usunięcia ciąży. Skuteczność tej metody może ulec obniżeniu w sytuacji, gdy zgłasza się kobieta z dużą nadwagą. Co jeszcze warto wiedzieć o aborcji przy pomocy tabletek? Na wielu stronach spotkamy się ze śmiałymi teoriami, że to prosta i szybka metoda przerwania ciąży a sam ból to lekkie ukłucia i skurcze macicy. To oczywiście mity, wytworzone przez osoby, którym najbardziej zależy na sprzedaży w Polsce nielegalnych tabletek. Mowa teraz o gangach przestępczych, najczęściej zlokalizowanych w Indiach i Turcji. Często zakładane są sklepy internetowe, które oferują właśnie tabletki poronne. W ostatnim czasie wiele kobiet pisało do nas z pytaniem czy na pewno tak powinny wyglądać takie tabletki. Zamiast zestawu poronnego aborcji farmakologicznej otrzymywały witaminę C, środki placebo, tabletki na przeczyszczenie. Oczywiście reklamacja w żaden sposób nie była możliwa.

Czy warto wybrać aborcję na Słowacji?
Decydując się na zabieg za granicą warto mieć na uwadze fakt, że Polskie prawo nie przewiduje karania pacjentek za usuwanie ciąży na terenie państwa, w którym aborcja jest legalna np. Słowacja. Aborcja Słowacja jest dzięki temu bezpieczniejsza, a samo usuwanie ciąży mniej stresujące. Mamy zapewnioną pełna opiekę lekarską oraz pielęgniarki, które mówią w Twoim języku. Nie potrzebujesz tłumacza.

Gdzie można legalnie usunąć ciążę?
W Europie jest wiele krajów, które umożliwiają wykonanie zabiegu w sposób legalny, dając gwarancję profesjonalnego podejścia kompetentną kadrę. Najbliższe to: Austria, Holandia, Niemcy, Czechy oraz Słowacja.

Zabiegi przeprowadzane u zachodnich sąsiadów w ostatnim czasie zwykle kosztują dużo więcej, dlatego według informacji, jakie znajdują się na stronach internetowych większość Polek wybiera głównie Słowację i Czechy.

Ile trwa zabieg usuwanie ciąży w klinikach na Słowacji?
Zabieg trwa zazwyczaj krótko, zdecydowanie dłużej trwa przygotowanie pacjentki do zabiegu. Zazwyczaj czas trwania samego zabiegu to zaledwie od 10-15 minut. Większość klinik to kliniki aborcyjne jednodniowe, zatem cały zabieg trwa maksymalnie kilka godzin.

Czy usunięcie ciąży jest bezpieczne?
Żaden zabieg, nawet najprostszy, nie daje 100%-towej gwarancji powodzenia. Jednak w Internecie brakuje wiadomości o problemach pacjentki, która zdecydowała się usunąć ciążę próżniowo (w oficjalnej klinice). Wiele wzmianek i postów na forach informuje jednak o powikłaniach przy stosowaniu środków farmakologicznych we własnym zakresie. Bezpieczeństwo zabiegu, jak i pacjentki głównie zależy od tego w jakim szpitalu, klinice został przeprowadzony zabieg usunięcia ciąży. Zdecydowanie najbardziej popularnymi są kliniki na Słowacji czy Czechach. Uważamy, że każdy ma prawo decydować o swoim ciele. Liberalne podejście klinik zapewnia pełną dyskrecję oraz komfort psychiczny oraz oczywiście uniknięcie odpowiedzialności karnej po opuszczeniu kliniki.

Ile kosztuje aborcja na Słowacji?
Koszty usunięcia ciąży są różne, zwykle oscylują w granicach 1900 zł

Czy po usunięciu ciąży można zajść w następną?
Po zabiegu obowiązuje okres rekonwalescencji, natomiast później skutki uboczne prawdopodobnie nie występują. Aborcja Słowacja rzadko powoduje komplikacje.

Co lepsze usunięcie ciąży w klinice (zabieg aborcji), czy tabletkami?
Gdy znajdujemy się już przed takim wyborem prawdopodobnie bezpieczniejszym będzie usunięcie ciąży w klinice. Terminacja ciąży w klinice, w znieczuleniu ogólnym, zdecydowanie daje pacjentce największą skuteczność. Jest ona najczęściej wybierana metodą usuwania ciąży. Aborcja farmakologiczna, nie do końca zawsze jest skuteczna i ryzyko powikłań jest bardzo duże. Warto zaznaczyć, że w Polsce tabletki są nielegalne. Decydując się jednak na zabieg aborcji farmakologicznej, należy również pamiętać o tym, że owszem powodują one obumarcie zarodka, leczy niestety, gdy do tego dochodzi, każda kobieta musi udać się do lekarza specjalisty.

Aborcja na Słowacji w porównaniu z innymi krajami.
Większość Polek wybiera wyjazd na Słowację, ponieważ według informacji zamieszczonych na forach internetowych, tam stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Wyszkolona kadra, doświadczony personel w zestawieniu z liberalnym prawem aborcyjnym pozwala przeprowadzić zabieg maksymalnie bezpiecznie i legalnie. Kliniki zapewniają pełną dyskrecję przez cały pobyt oraz po opuszczeniu kliniki.

Najlepsza klinika aborcyjna na Słowacji.
Na Słowacji są dwie kliniki specjalizujące się w usuwaniu ciąży wybór to zawsze indywidualna decyzja każdego człowieka. Na forach internetowych zdania są mocno podzielone.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę?
Maksymalnie do 12 tygodnia ciąży lekarz może podjąć się na zabieg usunięcia ciąży, późniejsze zabiegi są stanowczo zakazane. Zabieg może być już przeprowadzony od 5 tygodnia ciąży (warto wykonać wcześniej test ciążowy). Jeśli kobieta decyduje się na usunięcie ciąży we wczesnym stadium, to najczęściej wykonywana jest aborcja przy pomocy tabletek.

Nasz bliski sąsiad ma o wiele bardziej liberalne podejście do tematu usuwania ciąży. Aborcja na Słowacji jest całkowicie legalna. Nie ma przeszkód prawnych, aby przeprowadzić aborcję na Słowacji poza ograniczeniem czasowym (zabieg przeprowadzany jest do 12. tygodnia ciąży). Każda kobieta decydująca się na zabieg nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej za przerwanie własnej ciąży. Jak również w Polsce, a dokładniej Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości nałożenia kary, na kobiety decydujące się na zabieg. Wystarczy umówić się na wyznaczony termin i przyjechać w wyznaczonym dniu. Bez zaświadczeń lub jakichkolwiek wyników badań. Wszystko zostaje wykonane na miejscu, tak aby zapewnić pacjentce jak najwięcej dyskrecji oraz dodatkowego stresu.

Zabieg usunięcia ciąży - godziny pracy jednej kliniki aborcyjnej na Słowacji

Poniedziałek – 08:00 – 20:00
Wtorek – 08:00 – 20:00
Środa – 08:00 – 20:00
Czwartek – 08:00 – 20:00
Piątek – 08:00 – 20:00

Sobota – 10:00 – 14:00
Niedziela – 10:00 – 14:00

Więcej informacji, dane kontaktowe oraz godziny otwarcia znajdują się na stronach klinik aborcyjnych ze Słowacji.

Najlepsze Państwo na usunięcie ciąży?

Najczęstszym wyborem kobiet jest aborcja w Czechach

Aborcja w Czechach
Spis treści

Aborcja Słowacja
Usuwanie ciąży Słowacja przerwanie ciąży
Aborcja na Słowacji