Aborcja na Słowacji

Nasz bliski sąsiad ma o wiele bardziej liberalne podejście do tematu usuwnia ciąży. Nie ma przeszkód prawnych, aby przeprowadzić aborcję na Słowacji poza ograniczeniem czasowym (zabieg przeprowadzany jest do 12. tygodnia ciąży). Wystarczy umówić się na wyznaczony termin i przyjechać w wyzanaczonym dniu. Bez zaświadczeń lub jakichkolwiek wyników badań. Wszystko zostaje wykonane na miejscu, tak aby zapewnić pacjentce jak najwięcej dyskrecji oraz dodatkowego stresu.

W placówce wykonującej zabieg, są wszystkie niezbędne urządzenia oraz wyposażenie, tak aby wszystko przebiegło bez obaw oraz na najwyższym poziomie. Pacjentka jest pod opieką profesjonalnego personelu, który ma za zadanie pomóc przejść kobiecie cały zabieg aborcyjny w jak największym komforcie psychicznym oraz fizycznym.

Ceny aborcji na Słowacji

Dlaczego kobiety decydują się na przeprowadzenie aborcji za granicą? Najczęściej wybierane są Czechy i Słowacja do przeprowadzenia tego typu zabiegów. Ceny są znacznie mniejsze(czasami nawet o połowę!) niż w Polsce lub u naszych zachodnich sąsiadów, a wyjazd kojarzy nam się z o wiele większą dyskrecją. Kobiety wtydzą się iść po pomoc do polskich klinik w obawie o spotkanie znajomej/ znajomego, kóry może dowiedzieć się o planowanej aborcji lub w obawie, że lekarz, pielęgniarka lub recepcjonistka okaże się znajomym Twojego znajomego. Te dwa aspekty są największymi zaletami wyjazdu w celu przeprowadzenia aborcji na Słowcji.

Cena usunięcia ciąży na Słowacji metodą próżniową to 390 euro (1800 zł) w znieczuleniu ogólnym.

Przygotowanie do zabiegu usunięcia ciąży

Zabieg przerpowadzany jest na czczo.

5 godzin przed wyznaczoną godziną konsultacji należy zjeść lekki posiłek.

3 godziny przed wyznaczoną godziną konsultacji przed zabiegiem można wypić wyłącznie szklankę wody niegazowanej.

Należy przywieźć ze sobą aktualne wyniki morfologii i czas protrombinowy + INR.

Należy surowo przestrzegać tych zaleceń.

Kobiety z grupą krwi Rh, potrzebują wypisu z dokumentu z potwierdzeniem grupy krwi. W przypadku ujemnej grupy krwi może się okazać, że będzie konieczny dodatkowy zastrzyk z immunoglobuliną (koszt 60 euro lub 250 zł).

W dniu przyjazdu do kliniki na Słowacji, aby przeprowadzić zabieg aborcyjny bardzo prosimy o zaopatrzenie się w: klapki, długą koszulkę (do połowy ud), dużą podpaskę, ręcznik, wodę niegazowaną, coś lekkiego do jedzenia oraz o depilację miejsc bikini.

Zalety aborcji na Słowacji lub w Czechach.

  • aborcja na terenie Czech i Słowacji jest zupełnie legalna do 12. tygodnia ciąży (bez odpowiedzialności karnej),
  • niepełnoletnie pacjentki muszą przyjechać z rodzicem lub prawnym opiekunem,
  • zapewniamy pełną dyskrecję
  • niewypytujemy o powody decyzji o usunięciu ciąży,
  • nieprzyjmujemy nieumowionych wcześniej pacjentek,
  • powrót do domu tego samego dnia.
  • Oferujemy transport do kliniki.

Słowacja jest znanym i popularnym kierunkiem turystyki aborcyjnej polek. W ostatnich miesiącach po zmianie rządu coraz częściej mówi się o ograniczeniu turystyki aborcyjnej i nielegalności tego zabiegu dla obywatelek innych krajów. Na razie jeszcze funkcjonują dwie kliniki, które cały czas przyjmują pacjentki z Polski.

Zalety aborcji na Słowacji:

  1. Brak barier komunikacyjnych
  2. Dobra cena
  3. Odpowiednio wyposażone kliniki
aborcja słowacja
aborcja słowacja
aborcja słowacja