Aborcja Anglia

Aborcja w Anglii nie budzi społecznego potępienia, to w pełni akceptowany zabieg. Kliniki aborcyjne są jednym z najważniejszych źródeł opieki zdrowotnej kobiet w Anglii. Jest to bezpieczny i legalny sposób przerywania ciąży przez kobiety. Kliniki aborcyjne świadczą szereg usług, od poradnictwa po USG. Ustawa o aborcji z 1967 r. została uchwalona, aborcja jest legalna, bezpieczna i dostępna w całej Anglii.

Jakie placówki medyczne mogą usuwać ciążę w Anglii?

Prawo stanowi, że każda klinika musi mieć licencję, zanim będzie mogła przeprowadzić aborcję na jakiejkolwiek kobiecie. Obecnie w Anglii kliniki aborcyjne cieszą się najnowszym sprzętem i działają w jak najlepszym interesie pacjentki. Prawo mówi, że każda legalna klinika aborcyjna w Anglii musi mieć specjalną licencję na wykonywanie tego typu operacji. Licencję tę można uzyskać w procesie składania wniosku, w którym wnioskodawca musi wykazać, że spełnia określone kryteria, takie jak posiadanie odpowiednich pomieszczeń i urządzeń do bezpiecznego wykonywania aborcji oraz spełnianie określonych standardów praktyki medycznej.

Metody aborcji w Anglii

Najpopularniejszą metodą są tabletki poronne (aborcja medyczna), którą przyjmuje się doustnie. Szacuje się, że aż 20 milionów kobiet na całym świecie stosuje tę metodę aborcji. Ten rodzaj aborcji pomaga kobietom, które z różnych powodów zdecydowały się na przerwanie ciąży, ale nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu, np. nie stać na zabieg przeprowadzony za granicą. Nie zawsze jednak jest to metoda skuteczna, co może stanowić problem dla kobiet. Ta metoda tzw. aborcja farmakologiczna może być stosowana w ciążach do 9 tygodnia ciąży . Jeśli zażycie tej pigułki nie jest możliwe, inne opcje obejmują zastosowanie procedury aborcji chirurgicznej.

Usuwanie ciąży w UK

Ciąża może zostać usunięta poprzez aborcję próżniowąZabieg chirurgiczny polegający na rozszerzeniu szyjki macicy i wprowadzeniu przez nią rurki w celu odsysania zarodka z macicy. Ta procedura trwa zwykle około 20 minut, a większość kobiet pod narkozą trwa zaledwie 10-15 minut. Metoda i czas trwania zabiegu jest zależna od stopnia zaawansowania ciąży. Kobiety, które przerwały ciążę, często czują się po niej lżej. Dzieje się tak, ponieważ uwalniają się od stresu psychicznego i fizycznego. Czują też, że mogą skupić się na tym, co jest dla nich ważne, zamiast być obciążonym odpowiedzialnością dziecka. Istnieje wiele czynników, które wpływają na odczucia po aborcji. Niektóre z nich obejmują: proces decyzyjny; czas podjęcia decyzji; wsparcie ze strony przyjaciół i rodziny; piętno społeczne związane z aborcją; i osobiste przekonania na temat aborcji.

Kluczem do wsparcia kobiety dokonującej aborcji jest dostarczenie jej informacji o tym, czego może się spodziewać po zabiegu oraz oferowanie wsparcia w psychicznym zdrowiu kobiety. Wiadomo, że odczucia kobiet po aborcji są inne. Legalna aborcja za granicą oszczędza nam sporo stresu. Wiele osób odczuwa ulgę lub radość, że były w stanie podjąć właściwą decyzję. Inni czują się winni lub zawstydzeni, ponieważ uważają, że to grzech. Niektóre kobiety mogą nawet odczuwać żal, ponieważ nie zastanawiały się, co ta decyzja będzie dla nich oznaczać w przyszłości. Bez względu na to, co kobieta myśli o swojej decyzji, powinna być wspierana, a nie osądzana za to. Już po kilku tygodniach można wrócić do współżycia płciowego.

Najlepsze Państwo na usunięcie ciąży?

Najczęstszym wyborem kobiet jest aborcja w Czechach

Aborcja w Czechach
Spis treści

Aborcja Anglia
aborcja Anglia