Tabletki wczesnoporonne

Czy stosować tabletki poronne?

Jednym ze sposobów, o którym się dużo pisze i mówi są tabletki poronne. Najczęściej stosowane preparaty to Arthrotec i Misoprostol.

Niby taka prosta i tania metoda a jednak nie do końca tak jest. W Polsce tak na prawdę bardzo trudno kupić oryginalny komplet tabletek. Większość to albo podróbki albo dziwnego pochodzenia zamienniki nawet jeśli na zdjęciach sprzedającego wyglądają jak oryginały, nie mówiąc o całej masie oszustów którzy nic nie wysyłają. Samo posiadanie tabletek nie jest niestety już końcem problemów.

Po pierwsze mogą w ogóle nie zadziałać, mogą wywołać krwotok, nie wiadomo ile czasu będzie trwało poronienie i czy w tym czasie kobieta będzie pod stałą opieką. Po drugie nigdy nie wiadomo jak zareaguje organizm na przyjęte środki chemiczne. Po trzecie zawsze po takiej metodzie powinno się wykonać badanie USG, aby mieć pewność że nic nie pozostało wewnątrz. Jeśli cokolwiek pozostanie nieusunięte grozi stanami zapalnymi i poważnymi powikłaniami dlatego w takiej sytuacji niezbędna jest interwencja chirurgiczna.

Kobiety z grupą Rh- absolutnie nie mogą same przyjmować tabletek poronnych. Przed przyjęciem tabletek bezwzględnie należy wykonać badanie USG aby wykluczyć ciążę pozamaciczną. To były problemy czysto techniczne, a co z emocjonalnymi kobiet? Niepewność co do wyniku, ból, stres trwający czasami od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, brak profesjonalnej opieki medycznej.

Ilość wad i problemów z tabletkami poronnymi powoduje, że jest to metoda naszym zdaniem niekorzystna pod wszystkimi względami. Cena profesjonalnej aborcji farmakologicznej to około 900 zł też nie jest korzystna w stosunku do profesjonalnego i legalnego zabiegu w dobrej klinice. Naszym zdaniem nie warto na sobie eksperymentować z tabletkami.

Wnioski:

Jeśli ma to być bezpieczna, bezbolesna, bez stresu , pewna aborcja to na pewno nie jest to aborcja farmakologiczna. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do jednej z dobrze przygotowanej klinik w wielu krajach Europy.

aborcja