Misoprostol

Co to jest misoprostol?

Misoprostol to substancja czynna, która pomaga w leczeniu i profilaktyce chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy. Działaniem ubocznym u kobiet jest wywołanie wzmożonych skurczów macicy, co spowodowało ogromne zainteresowanie kobiet w podziemiu aborcyjnym.

Mizoprostol jako substancja lecznicza występuje w Polsce w preparacie: Arhtrotec. Jest on stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz reumatoidalnym zapaleniu stawów. W skład Arhtrotecu wchodzi Mizoprostol oraz sól sodowa diklofenaku.

W Internecie opisanych jest wiele sposobów zdobycia Mizoprostolu, należy jednak pamiętać, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo kupienia aspiryny bądź w gorszych przypadkach trujących tabletek niewiadomego pochodzenia, co znacznie może skomplikować późniejsze działania mające na celu usunięcie niechcianej ciąży bądź w skrajnych przypadkach uratowanie pacjentki.

Powszechny dostęp do Internetu sprawia, że fora o tematyce ginekologicznej przepełnione są informacjami i poradami kobiet, które zamierzają stosować Mizoprostol. Zażywają go, stosując własne schematy dawkowania, co w wielu przypadkach prowadzi do niekontrolowanych krwawień i innych efektów przedawkowania. Według relacji kobiet stosujących na „własną rękę” preparaty oparte o Mizoprostol w wielu przypadkach wystąpił stan zagrożenia życia (nie wiadomo jaki procent kobiet stosujących tabletki poronne zakończył się śmiercią). Przed zastosowaniem tego typu tabletek należy dobrze się zastanowić, ponieważ potrafią wywołać ogromne spustoszenie w organizmie.

przerwanie ciąży