Misoprostol na poronienie

Misoprostol to substancja czynna, która pomaga w leczeniu i profilaktyce owrządzeń żołądka – działają ochronnie na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy powstałymi w trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymiMizoprostol w Polsce jest trudno dostępny, szczególnie kobiety, mają utrudnione zadanie przy kupnie tych tabletek. Występuje również pod nazwą handlową jako Cytotec i Arthrotec. Nawet bez medycznej wiedzy, wielu z nas wie do czego służą te leki. Aborcja od zawsze była tematem tabu, co nie znaczy, że kobiety nie usuwają ciąży. Z racji słabej edukacji seksualnej sposobów jak usunąć ciążę szukają coraz młodsze dziewczyny. Niestety, obecnie dosyć wątpliwym i jedynym źródłem wiedzy o aborcji jest Internet. Popularną metodą jest usunięcie ciąży przy pomocy tabletek poronnych.

Mizoprostol jako substancja lecznicza występuje w Polsce tylko dostępny na receptę. Jest on stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz reumatoidalnym zapaleniu stawów. Oczywiście ma on drugie zastosowanie – misoprostol jako lek na poronienie.

Tabletki poronne misoprostol

W internecie opisanych jest wiele sposobów zdobycia Misoprostolu na poronienie, należy jednak pamiętać, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo kupienia aspiryny bądź w gorszych przypadkach trujących tabletek niewiadomego pochodzenia, co znacznie może skomplikować późniejsze działania mające na celu usunięcie niechcianej ciąży bądź w skrajnych przypadkach uratowanie pacjentki.

Co wiemy o leku miozprostol?

Powszechny dostęp do Internetu sprawia, że fora o tematyce ginekologicznej przepełnione są informacjami i poradami kobiet, które zamierzają stosować Misoprostol na poronienie ciąży. Zażywają go, stosując własne schematy dawkowania, co w wielu przypadkach prowadzi do niekontrolowanych krwawień i innych efektów przedawkowania. Według relacji kobiet stosujących na „własną rękę” preparaty oparte o Mizoprostol w wielu przypadkach wystąpił stan zagrożenia życia (nie wiadomo jaki procent kobiet stosujących tabletki poronne zakończył się śmiercią). Przed zastosowaniem tego typu tabletek należy dobrze się zastanowić, ponieważ potrafią wywołać ogromne spustoszenie w organizmie.

Czy tabletki poronne mizoprostol to jedyny sposób usuwania ciąży?

Na szczęście nie. Jest wiele państw, które mają bardziej liberalne podejście to tematu usuwania ciąży i oferują bezpieczne rozwiązania. Na przykład na Słowacji czy terenie Czech to zabieg jak każdy inny. Przyjeżdżając do tzw. kliniki aborcyjnej, nie musisz podawać powodu swojej decyzji. Na miejscu spotkasz się z doświadczonym personelem, który od lat wykonuje legalne zabiegi aborcji. Będziesz w najlepszych rękach. Po przyjeździe zostaną wykonane podstawowe badania oraz wywiad lekarski. Oczywiście, personel mówi w języku polskim. Możesz zadać dowolne pytania oraz na każdym etapie wycofać się z zabiegu.
Kliniki Aborcyjne są tzw. klinikami jednodniowymi. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, a kobieta jest świadoma.

Sprawdzona i polecana klinika ginekologiczna w Czechach, która od wielu lat przyjmuje pacjentki z Polski ma swoją stronę internetową: https://www.czechy-aborcja.pl/

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji dotyczących aborcji w Czechach to zobacz także:

 • Aborcja – gdzie jest legalna? – Tutaj znajdziesz informacje prawne, dotyczące aborcji m.in w Czechach, ale także w innych Państwach
 • Aborcja Czechy – Informacje dotyczące aborcji w Czechach (cena, zalecenia klinik itd.)

Mizoprostol na poronienie jest bezpieczny - TO MIT!

Leki zakupione przez Internet zawsze obarczone są sporym ryzykiem. Warto wspomnieć, że dystrybucją takich tabletek zajmują się zorganizowane grupy przestępcze z Indii oraz Turcji. W Polsce również oszustów nie brakuje. Często spotykaliśmy się z sytuacją podmiany leków na placebo. Takie leki powodują różne działania niepożądane.

Reakcja organizmu na mizoprostol

Już po spożyciu pierwszej dawki rozpoczną się mocne skurcze podbrzusza. To prawidłowa reakcja organizmu na niepożądaną substancje. Zalecaną dawką spożycia tego leku (przy leczeniu różnych chorób i infekcji) to 5-7 tabletek. Niestety, aby usuwanie ciąży miało w ogóle sens, trzeba spożyć minimum 12 tabletek mizoprostolu. Lepiej nie planuj na ten dzień żadnych czynności, z naszego doświadczenia wynika, że kobiety odczuwają w 80% paraliżujący ból. Każda następna dawka leku wywołuje skurcze macicy (porodowe) – taki ból niestety towarzyszy kobiecie wiele godzin i dalszego stosowania mizoprostolu.

Ważne!

Podczas stosowania mizoprostolu, nie możemy brać żadnych leków przeciwbólowych ani rozkurczowych.

Bez medycznego wykształcenia, nigdy nie wiemy czy dane połączenie różnych leków spowoduje komplikacje.
Przez cały czas aborcji musisz mieć zapas podpasek, krwawienie będzie bardzo obfite. Będą pojawiały się dreszcze, zawroty głowy oraz gorączka. W 60% wymioty, często z krwią.

Objawy nieudanej aborcji przez misoprostol

Warto zaznaczyć, że około 70% aborcji przy pomocy tabletek jest nieudanych. Kiedy już przestać spożywać tabletki?
Objawem postępującej aborcji jest krwawienie oraz wydalane skrzepy zarodka. Jeżeli mijają już 24 godzin po stosowania mizoprostolu, a krwi nie widać – prawdopodobnie otrzymałaś podrobione leki. Nie ma sensu dalej ich stosować (z reguły 30 minut po spożyciu pierwszej tabletki są efekty). Kolejnym ważnym sygnałem postępującej aborcji są wydalane skrzepy i cząstki zarodka. Ich brak jest bardzo niepokojącym sygnałem. Boli Cię brzuch po naciśnięciu? Jak najszybciej udaj się do lekarza, w celu dalszego opróżnienia jamy macicy. Jeżeli nie zrobisz tego na czas, dojdzie do infekcji dróg rodnych. Występują również niespodziewane efekty uboczne z przewodu pokarmowego. Dlatego ten lek jest dostępny tylko na receptę.

Kiedy przerwać aborcję misoprostolem?

Bardzo niebezpieczny jest krwotok wewnętrzny. Jak go rozpoznać? Nagła bladość, zawroty głowy, ledwo wyczuwalne tętno. Trzeba reagować szybko ponieważ następnym etapem jest utrata przytomności.
Nie bagatelizuj również wysokiej gorączki – szczególnie ta powyżej 39 stopni jest bardzo niebezpieczna. Oznacza, że podczas usuwanie ciąży doszło do infekcji. W 2002 roku roku kobieta z Niemczech zmarła z powodu wystąpienia infekcji mimo, że cały proces aborcji wykonała prawidłowo. Kiedy bóle brzucha, nudności wymioty przestaną być znośne.

Wszystkie leki zalecamy spożywać doustnie, w ten sposób personel szpitala ich nie wykryje i wg. badań delikatnie zmniejsza ilość działań niepożądanych. Mimo to, personel jest wyczulony na „samoistne poronienia” i niektóre kobiety od razu miały przesłuchanie z policją.

Skutki uboczne przedawkowania misoprostolu

 • Krwawienie
 • Bóle brzucha
 • Bóle głowy
 • Gorączka
 • Nudności
 • Biegunka
 • Zmęczenie
 • Zawroty głowy
 • Reakcje alergiczne
 • Nieprawidłowe wyniki laboratoryjne
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe
 • Nieprawidłowe skurcze macicy

Przed rozpoczęciem stosowania zalecane jest wykonanie badania, które wykluczy nowotwór przewodu pokarmowego.

Jeżeli nie wiesz jak usunąć ciążę, w pierwszej kolejności pomyśl o swoim bezpieczeństwie.

Zabieg w klinice pod okiem doświadczonego personelu będzie bezpieczniejszy, niż przyjmowanie leku zamówionego w Internecie wątpliwego pochodzenia.
Teoretycznie aborcja farmakologiczna jest tańsza, ale tylko gdy uda Ci się usunąć ciąże za 1 razem. Niestety to rzadkość, a czekanie na następny zestaw poronny zmniejsza Twoje szanse na usunięcie ciąży.

Spis treści

Mizoprostol - gdzie kupić? Cena