Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce

Zabieg przerwania ciąży na terenie Polski jest całkowicie niedostępny. Wyjątkiem są dwa dosyć rygorystyczne odstępstwa. Ostatnimi czasy Trybunał Konstytucyjny (TK) zabronił jeden z najczęstszych powodów, stanowił bowiem ponad 90% dokonywanych aborcji na terenie kraju. Obecna sytuacja na terenie naszego kraju jest bardzo trudna dla wszystkich kobiet. Pomoc znajdą tylko za granicami Polski. Mimo, że aborcja w Polsce jest zakazana, to w Republice Czeskiej kliniki aborcyjne bardzo chętnie i w sposób legalny są w stanie im pomóc.

Prawo aborcyjne w Polsce

Prawo jest bardzo restrykcyjne i niestety zamiast pomagać, to utrudnia życie polką. Prawo aborcyjne w Polsce przeszło zmiany przez decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

W Polsce aborcja dopuszczalna jest w świetle prawa w dwóch przypadkach:
– ciąża jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety w ciąży,
– zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo).

Zakaz aborcji w Polsce

W Polsce istnieje absolutny zakaz aborcji farmakologicznej, jak i chirurgicznej próżniowej. Kobiety, które znajdą się w bardzo trudnej sytuacji zmuszone są poszukiwać pomocy za granicami państwa, bądź podjąć ryzyko zamówienia tabletek przez strony internetowe. Pamiętaj, że często sprzedaż jest prowadzona przez grupy przestępczenastawione na zysk. Warto rozważyć inny sposób przerwania ciąży. Pamiętaj, że nawet jeśli aborcja na obszarze polski jest zakazana, to wyjazd do Czech jest legalny a po powrocie nie czekają konsekwencje prawne!
Aborcja Polska
Aborcja na obszarze Polski bardzo rzadko kiedy odbywa się zgodnie z prawem. Kobiety decydują się na podziemie aborcyjne, niosące za sobą szereg niebezpieczeństw. Nie można się dziwić, dostęp do zabiegu jest niemożliwy. Kobiety mają więc trzy możliwości:

  • Wykorzystać podziemie aborcyjne w Polsce,
  • Zamówić tabletki poronne przez internet, z reguły jednak będą to podróbki, uważaj!
  • Wizyta w klinice aborcyjnej za granicami państwa, np. aborcja w Czechach. W klinice można zdecydować się na usuwanie ciąży metodą chirurgiczną.

Aborcja chirurgiczna

Jest to bezpieczny zabieg w klinice ginekologicznej. Wizyta w klinice trwa ok. 3 godzin, natomiast sam zabieg 10 minut. W klinice wykonywane są wymagane badania oraz zostaje skontrolowany stan zdrowia fizycznego kobiety. Przerwanie ciąży to zabieg medyczny wykonywany w znieczuleniu całkowitym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kobieta nie odczuwa bólu. Zmniejsza również ryzyko powikłań i skutków ubocznych, takich jak krwawienie, gorączka czy infekcje. Zabieg ten nie jest legalny na terenie Polski.

Aborcja Farmakologiczna w Polsce

To nic innego jak przerwanie ciąży z użyciem tabletek wczesnoporonnych. Działanie tabletek wyróżnia się mocnymi skurczami, jednak dzięki nim, płód może zostać wydalony z wnętrza macicy. Najczęściej po aborcji metodą farmakologiczną należy iść do sprawdzonego ginekologa na łyżeczkowanie macicy. Jeżeli tego nie zrobimy, nie wydalone resztki płodu zgniją w macicy. Usuwanie ciąży przy pomocy aborcji farmakologicznej nie jest legalne w Polsce.

Legalna aborcja w Polsce do którego tygodnia?

Aborcji można dokonać do 12 tygodnia, jeśli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, jak gwałt i zostało to potwierdzone przez prokuraturę, jak i w przypadku jawnego zagrożenia zdrowia kobiety ciężarnej. Szans na aborcję jest więc mało, a praktycznie wszystkie aborcje są spowodowane ciężkimi wadami płodu i zagrożeniem trwałego upośledzenia.

Gdzie i do kiedy można dokonać aborcji?

Na terenie Czech istnieje liberalny system w związku z usuwaniem ciąży. Oznacza to, że istnieją żadne przeszkody prawne, jedynie obostrzenie czasowe (do 3 miesiąca).
– Kobieta nie ponosi odpowiedzialności karnej za usunięcie ciąży.
– Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości karania kobiet, które zdecydowały się na zabieg aborcji na obszarze państwa zezwalającego na legalność zabiegu.
– Nie jest wymagana wizyta u ginekologa przed przyjazdem do naszej czeskiej kliniki.

Spis treści

Ostatnie wpisy